Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Свлачище остави без вода до сряда Свищов и съседните села

Снимка: БНР

Свлачище предизвика авария на главния водопровод за Свищов и съседните села. Районът остава без вода до сряда вечерта.

Скъсаният от свлачището водопровод трябваше да бъде изведен от експлоатация преди 7 години, но това не може да стане, защото направения за близо 3 милиона лева нов водопровод не работи заради некачествено строителство и чести аварии, поясни кметът на Свищов Генчо Генчев:

"Случаят се разследва от Специализираната прокуратура. Все още няма повдигнати обвинения. Заради водопроводната авария, която днес остави крайдунавския град и съседните села без вода, е задействан кризисният план на общината. За населението се доставят водоноски за битови нужди". 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Два валяка са били опожарени на бул. "Захари Стоянов"

Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..

публикувано на 09.05.19 в 09:44