Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Археолозите искат 237 000 лева за разкопки на 6 обекта във Великотърновско

Снимка: БТА

Великотърновските археолози кандидатстват пред Министерството на културата с шест проекта за разкопки тази година. Исканото финансиране е за 237 000 лева.

90 000 лева искат археолозите от Търновския филиал на Националния археологически институт с музей при Българската академия на науките за три обекта на историческия хълм "Трапезица".

За продължаване на проучванията на римския град "Никополис Ад Иструм" специалистите от Регионалния исторически музей кандидатстват за финансиране от 50 000 лева.

Още 47 000 лева са разчетени за разкопките на праисторическото селище край Джулюница и праисторическата могила до Петко Каравелово.

30 000 лева очаква музеят за Богородичния манастир в подножието на крепостта "Царевец". 20 000 лева е бюджетът за разкопките на крепостта "Ряховец" до Горна Оряховица.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Два валяка са били опожарени на бул. "Захари Стоянов"

Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..

публикувано на 09.05.19 в 09:44