Мъж е с опасност за живота след като е блъснат на пътя между кв. „Ветрен“ и Бургас, съобщиха от полицията. Само за ден в общината пострадаха при катастрофи трима пешеходци. Два от инцидентите са станали през нощта.
58-годишният мъж, с опасност за живота, е ударен от млад шофьор. Той е карал с превишена скорост, а в района не е имало достатъчно добра видимост. Пешеходецът е с контузия на дясната подбедрица, дясната ръка и травма на гръдния кош. Той е настанен за лечение в отделението по „Реанимация“ на бургаска болница.
При втората катастрофа е пострадал 19-годишен пешеходец. Шофьор е преминал през крака му със задната си гума при потегляне в района на улица „Проф. Яким Якимов“. Автомобилът след това се е ударил в друга кола. Шофьорът е напуснал местопроизшествието, след което е издирен допълнително. Пострадалият пешеходец е прегледан в бургаска болница и освободен за домашно лечение с диагноза „травма на лявото ходило“. Шофьорът е тестван за употреба на алкохол, като пробата е била отрицателна. Отказал е да бъде тестван за употреба на наркотици, както и да даде кръвна проба са химичен анализ.
Третият инцидент е станал на паркинга на големия хипермаркет до кръговото кръстовище на изхода на Бургас в посока София. 66-годишен мъж е ударен от паркирана кола, която изведнъж е потеглила самостоятелно. Той е с лека травма на дясното ходило.
57-годишен мъж от созополското село Росен е издъхнал тази нощ, след свада и удари с юмруци от своя наемател, съобщават от полицията. Съобщението за мъж в безпомощно състояние е получено о коло 3 часа тази нощ на тел. 112. Дошлите на място полицейски служители и екип на "Спешна помощ" констатирали смъртта на собственика на къщата, който бил с..
Дете с колело пострада, а автомобил се обърна по таван при две катастрофи, станали тази нощ в Несебър, съобщават на фейсбук страницата Шофьори Несебър. Инцидентът с детето е станал след 1 часа през нощта. То е блъснато докато кара колело в района след светофара в града. „Часът е 1:23???? Какво правят деца с колела по това време по улиците?..
В община Сливен квотата от 40 доброволци за справяне с бедствия и кризи е запълнена. Предвидено е да има 4 формирования, разпределени на зонален принцип. Първите две формирования вече работят, като предстои обучение на новите две, обяви Снежана Кънева, главен експерт в Отдел “Сигурност и управление при кризи“. С лекции, обучения и демонстрации за..
В полза на държавата вече ще може да се отнема имущество, придобито от престъпна дейност и притежавано или държано от трети недобросъвестни лица. Това предвиждат изменения в Наказателния кодекс, предложени от МС, които НС прие на първо четене със 110 гласа, 8 против и 44 въздържали се. Парламентът прие на първо четене промени в НПК В полза на..
Окръжният съд в Бургас пусна под домашен арест фолкпевицата Дебора Иванова. Миналата седмица съдът в Поморие бе наложил най-тежката мярка за неотклонение "задържане под стража" спрямо Иванова, а тя поиска да бъде пусната под домашен арест, за да се грижи за детето си, като подчерта, че е единственият родител. Мярката й за неотклонение бе гледане при..
Окръжен съд Сливен постанови постоянна мярка задържане под стража на 74-годишен мъж, обвинен в убийството на 66-годишна жена. Деянието е извършено в квартал „Надежда“ преди няколко дни, но едва днес стана известно, след публикация на страницата на Окръжния съд. Двамата са живеели на семейни начала в квартал „Надежда“. Скандал между възрастната..
Митническите служители на пункт "Лесово" откриха в товарен микробус 8 колета с 1600 контрабандни електронни цигари. Превозното средство е пътувало от Германия за Турция, управлявано от турски гражданин. В зоната за митнически контрол шофьорът е заявил, че превозва личен багаж и няма нищо за деклариране. Микробусът е селектиран за щателна..
57-годишен мъж от созополското село Росен е издъхнал тази нощ, след свада и удари с юмруци от своя наемател, съобщават от полицията. Съобщението за мъж в..
Трима са пострадали при верижна катастрофа между мотоциклети на улица "Димитър Димов" в Бургас, в района срещу гробищния парк в посока кв. "Сарафово"...
Окръжният съд в Бургас пусна под домашен арест фолкпевицата Дебора Иванова. Миналата седмица съдът в Поморие бе наложил най-тежката мярка за неотклонение..