Възможности и приоритети в първия следкризисен многогодишен бюджет на EС 2014-2020 година
- Интервю с Ивайло Калфин
Дългосрочният бюджет на Европейския съюз за периода 2014—2020 година предвижда 908 милиарда евро за разплащания срещу 960 милиарда евро в кредитни задължения.
Доволен съм, че ЕС вече има нов бюджет, но можехме да постигнем повече, ако някои от страните-членки не го бяха блокирали, думи на евродепутата Ивайло Калфин, който беше докладчик по дългосрочния бюджет на ЕС. Според него в най-добрия вариант европейският бюджет трябва да бъде доста по-голям, защото отива за инвестиции.
През следващия програмен период 2014-2020 година България ще получи 14,5 милиарда евро. Българският евродепутат Ивайло Калфин смята, че тези пари могат да бъдат увеличени, ако се кандидатства успешно по фондове, за научни изследвания и за инструменти на Европейската инвестиционна банка.
25% повече субсидии за декар в продължение на 5 години, ще получат младите фермери и младите производители. Средствата са заложени в Новата обща селскостопанска политика на ЕС 2014-2020 година. Пакетът за България ще се увеличи и през следващия програмен период ще имаме около 5,5 милиарда евро за преки плащания, категоричен бе евродепутатът Ивайло Калфин.
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!