В „Артефир” обикновено чуваме гласа на театралния критик Майя Праматарова от Ню Йорк, откъдето тя коментира най-интересните спектакли и културни събития за българските слушатели. Сега ще я чуем в качеството й на драматург в разговор за пътя на пиесите й до театралната сцена. И още: за проекта „Револверът” в галерия „Етюд”, за излизането от „зоните на комфорт” като тласък за нови идеи, за работата в нетрадиционни пространства и с екипи, за които всяко представление е ново пътешествие и своего рода предизвикателство към направеното до този момент.
Майя Праматарова гостува в предаването след премиерата на новата й пиеса „Бяло върху бяло” в Русенския драматичен театър „Сава Огнянов”.
" Най-уязвимите области в България, с най-високи енергийни нужди и най-много проблеми от гледна точка на социалната уязвимост са София област, Разград,..
Има кампания за ползите от еврото, а защо няма кампания за вредите от еврото? Това каза пред БНР депутатът от "Възраждане" Виктор Папазов и цитира..
Не подкрепяме и трите бюджета, заяви пред БНР инж. Иоанис Партениотис - вицепрезидент на КТ "Подкрепа". На НСТС вчера всички социални партньори..