За трета поредна година институт „Конфуций“ организира съвместно с Дома на киното Седмица на китайското кино в София. Българската публика ще гледа шест филмови продукции от всички жанрове в превод от китайски на български език. Селектираните филми показват не само исторически факти и културните особености на Китай, но и най-новите тенденции в съвременното китайски кино. Сред заглавията е и 100-ият филм „Революцията 1911“ на Джеки Чан, който е режисьор на епичната кинотворба. Юбилейният филм отбелязва 100-годишнината от провеждането на Синхайската революция и ще бъде показан за първи път в България.
Седмицата на китайското кино започва на 20 април с представянето на автобиографичната книга на Джеки Чан „Остарях, преди да порасна“ и ще продължи до 24 април в Дома на киното.
В световната статистика Украйна не фигурира в момента с добив на редкоземни елементи , но има възможности тепърва да се разработят подобни находища ,..
Проектобюджетът за 2025 г. е узаконена форма за купуване на гласове . Това каза пред БНР икономическият анализатор Кузман Илиев, лидер на партия..
Има кампания за ползите от еврото, а защо няма кампания за вредите от еврото? Това каза пред БНР депутатът от "Възраждане" Виктор Папазов и цитира..