Премиерният спектакъл в афиша на Сатиричния театър „Алеко Константинов” е постановка на Владимир Петков по комедията на френския актьор и драматург Виктор Лану. Пиесата е номинирана за наградата за драматургия „Молиер” през 1989 година. Сценографията е дело на Чайка Петрушева, хореограф е Татяна Соколова, а ролите изпълняват актьорите Йоанна Попова, Мартин Каров, Тодор Близнаков и Янина Кашева, която навремето стана любимка на публиката с участието си във филма „Всичко е любов”.
Може да не помниш кога е деветдесетият ти рожден ден, нито да имаш логично обяснение защо държиш чаршафите в кухненския бюфет, а захарта в скрина за бельо. Но може и искрено да се забавляваш с шегичките, които ежеминутно склерозата ти погажда, и да извличаш изгода от „избираемата си глухота”. Може да опитомиш старостта и тя няма да е проблем за теб, когато не ти пука, че умът и тялото ти с възрастта вече не са същите. Когато си разбрал, че, филтрирайки само красивото и светлото от миналото, жаждата за живот ще ти даде сили да продължиш и до сто, смятат създателите на спектакъла.
„Танго за теб” можете да гледате в събота, 23 май, в камерната зала на Сатиричния театър „Алеко Константинов”.
С комедията на Шекспир "Напразни усилия на любовта" Арт театър ще отбележи 94-тия рожден ден на проф. Надежда Сейкова. Тя е режисьор на спектакъла. А повечето участници са нейни ученици – съобщи в “Артефир” актрисата Милена Червенкова, директор на театъра. В спектакъла ще участва и тя, заедно със Симеон Владов, Боян Николов, Антон Порязов, Камен..
"Вълшебното перо" е международен литературен конкурс, обявен от българското неделно училище "Иван Вазов" в Париж и адресиран към всички ученици, които могат да участват на български език, без значение къде живеят и учат. Темата е вълшебна и затова в творбите трябва да присъства вълшебен момент, независимо дали в проза или в стихове. Участници на..
Сборникът с разкази и пътеписи "Хъш седем плюс седем по Рихтер" с автор Ангел Колев излезе неотдавна на книжния пазар. Книгата е едно пътуване през годините, сред всички хора с които той, авторът Ангел Колев, се е срещал. А пътят му е от Благоевград, през София до Филаделфия в Пенсилвания, САЩ, където живее и работи от 1999 година. През..
На 26 февруари от 18.30 ч. Унгарският културен институт представя 20-о издание на Международния фестивал на късометражното кино в Будапеща – BuSho (Budapest Short). Ще бъдат показани девет от най-добрите унгарски заглавия от миналогодишното издание на фестивала. Селекцията включва три анимационни, един експериментален и четири игрални..
Част си от света, който те заобикаля, но усещаш, че в теб има и един друг свят, който вече напира да излезе. Нещо в теб говори и ти вече нямаш друг избор, освен да му дадеш думата. В началото дори не разбираш, че имаш толкова думи, с които да изразиш емоцията. Изобщо не се замисляш за това, просто оставяш поривът да те превземе. Настъпва момент, в..
"Магията на Изтока" е изложбата живопис на Силвана Пападами, която вече може да бъде разгледана в галерия "Еритаж". Темата ѝ е свързана с мистиката на..
Белодробният карцином остава една от водещите причини за онкологична смъртност в световен мащаб, въпреки напредъка в медицината и разнообразието от..
Световноизвестният певец, композитор и продуцент Пласидо Доминго - младши, син на прочутия испански тенор, представя през март за първи път в България..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg