Даровете на земята и способността на човека да ги ползва

Земята е третата планета в Слънчевата система и наш общ дом. Ние ползваме всички ресурси на това огромно кълбо, което се върти в пространството около оста си.

Съвременните геолози, определят възрастта на Земята на около 4.54 милиарда години. Завидна възраст за една „майка”, която продължава да храни и отглежда децата си.

Но, кой определя здравословните дажби от въздух, храна, вода, движение, емоции? Как сме устроени човеците? Колко тела има нашият организъм? Чрез даровете на Земята, за здравето на кое тяло се грижим?

Питаме д-р Зоя Георгиева, гост в неделния „Шейкър”. Тя е лекар интегративна медицина: обща медицина, хомеопатия, натуропатия, енергийна медицина.

Виктория Радева с титлата при жените

Виктория Радева е новата шахматна шампионка

Виктория Радева от пловдивския клуб "Марица" спечели титлата от Държавното първенство по класически шахмат за жени, което се проведе в столичния Гранд хотел "Милениум". При мъжете шампион стана Кирил Георгиев от клуб "Ан Пасан", като гросмайсторът си осигури златото още в предпоследния осми кръг в събота. Това бяха и първите държавни първенства за мъже..

публикувано на 29.01.23 в 11:51
Академик отстъпи само с 1 точка на Рилски спортист

Академик на крачка от успеха срещу Рилски спортист

Академик (Пловдив) беше на крачка от това да победи непобедения до момента лидер в НБЛ Рилски спортист. Пловдивчани загубиха със 78:79 в невероятна драма в препълнената зала „Сила“. Академик стартира ударно първата четвърт и поведе с цели 10 точки разлика при 27:17. Втората четвърт беше спечелена с 24:19 от отбора на Рилски спортист, а на полувремето..

публикувано на 29.01.23 в 11:34
Шампионките разбиха с 3:0 Марица 2022

Марица с бърза победа във втория полусезон в НВЛ

Шампионките от Марица (Пловдив) започнаха втория полусезон в Националната волейболна лига с бърза победа над Марица 2022 (Пловдив) с 3:0 (25:22, 25:8, 25:20 гейма). Двубоят от 8-ия кръг в първенството се игра в залата на Пловдивския университет. Още в началото на първия гейм маричанки поведоха с разлика при 8:3, стигна се до 16:9. Марица 2022 намали..

публикувано на 29.01.23 в 11:20

Ботев загуби от Спартак (Москва) в Дубай

Ботев (Пловдив) загуби с 0:1 от руския Спартак (Москва) в четвъртата си контрола от подготовката за пролетния дял на шампионата. "Канарчетата" играха равностойно срещу гранда от руската столица и имаха няколко добри положения за гол, но не ги реализираха. Победното попадение за спартаковци реализира резервата Павел Мелешин. Мачът започна изненадващо..

публикувано на 27.01.23 в 17:57

Локомотив с трета загуба в Турция

Локомотив Пловдив инкасира трета загуба на лагера в Анталия, след като днес падна с 1:3 от косовския Прищина. Куриозното в мача бе, че вратарят на съперника на пловдивчани вкара първия гол в срещата. За черно-белите точен бе Евандро.  Досега пловдивчани записаха поражения от Динамо (Тбилиси) с 0:2 и Младост (Лучани) с 1:3, а в актива им е победа над..

публикувано на 27.01.23 в 17:54