Празничен концерт "В навечерието на Рождество" организира тази вечер в Пловдив сдружение "Изкуство във времето". Изпълненията ще бъдат в изкуствотеката на библиотека "Иван Вазов"
В него ще вземат участие Валентина Трендафилова – сопрано, Павел Генов – цигулка, Дарина Иванова – флейта, Никола Николов – виолончело и Злателина Коларова – пиано. Гостуват Ивелина Рашкова – сопрано и цигуларите Марияна Стоева, Екатерина Стоева и Виктор Костов.
Програмата включва произведения на Й.С. Бах, П.И. Чайковски, Х. Виенявски, П. Сарасате, Е. Елгар, К. Сен-Санс, К. Вайл, П. Хаджиев, А. Адам, Х. Блейк и Ф. Грубер.
Входът е свободен.
Четиридесет и осмото издание на Международния фестивал „Зимни музикални вечери - Проф. Иван Спасов” започва тази вечер в зала „Маестро Георги Атанасов” в Пазарджик. Традиционно първото произведение, което слага началото на четирите концертни вечери, е рапсодия „Вардар“ от Панчо Владигеров. В програмата на първата фестивална вечер е включена още..
Фотодокументална изложба „Бунтът на духа – основна сила по пътя към свободата“ е част от проявите, с които се отбелязват 150 години от гибелта на Апостола на свободата Васил Левски. Тя се открива в 11 часа в галерия „Средец“ на Министерството на културата. Представя развитието на българското националноосвободително движение от 1861 г. с изявите..
На 2 февруари православната църква чества Сретение Господне, наричан още Зимна Богородица. Това е един от четирите празника, посветени на Божията майка, и един от дванадесетте велики през годината. Четиридесет дни след раждането на Исус Дева Мария донесла своя младенец в Йерусалимския храм според Мойсеевия закон, който заповядвал всяко първородно..
Мира Фичева или Мирослава Фичева е нов автор на творческата сцена в България. „Чувства“ е нейната първа самостоятелна изложба, която идва след дългогодишна кариера в интериорния дизайн. Откриването на изложбата е на 7 февруари, от 18:30 в галерия „Артистика“ – Пловдив. Изкуството винаги е било неразделна част от живота на Мира Фичева...
Мери Уолстънкрафт, писател и философ, често е наричана „майката на феминизма“. Тя самата за феминизъм не е чувала, думата се появява столетие след нейната смърт. Но Мери е писател и мислител, който поставя разума, разглеждан като баланс между чувство и мисъл, в основата на общественото развитие и личното щастие. За да се постигне той, трябва да се..