Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Превозвачът Петко Ангелов заяви, че предприема мярката заради обвиненията на протестиращите за множество нередности при обслужването на двете маршрутни линии

Спират маршрутките до Труд и Скутаре, кметът на Марица изненадан

Кметът на община Мраица Димитър Иванов е изненадан, научил от медиите и не успял да се свърже с Петко Ангелов

| обновено на 23.10.25 в 08:39

От днес спира движението на маршрутките по маршрутните линии №5 и №8, които обслужват селата Труд, Строево, Скутаре, Рогош, Трилистник, Маноле и Манолско Конаре в община Марица. 

Причината са протестите в селата Труд и Рогош, обяви превозвачът Петко Ангелов. Маршрутните линии се обслужват от осем микробуса. Ангелов не приема да бъде обвинянавн постоянно, че маршрутките са нередовни, мръсни, карали без спирачки, шофьорите псували и не издавали билети.

Отношението не е нормално. Вече толкова години ги караме и всичко е наред. Сега имат неразбирателство с кмета и аз съм виновен. Няма как да бъде“, каза Петко Ангелов. 

От началото на седмицата фирмата му е пуснала големи автобуси тип „щъркели“,  за да се обследва пътникопотока. Той поясни, че вече не се спира на вътрешните спирки в село Труд, защото автобусът няма как да обърне вътре в селото. Петко Ангелов допълни, че утре предстои среща в Областна администрация с областния управител, на която и той ще присъства, и очаква там да има и представители на протестиращите от  Сдружение „Бъдеще за село Труд“, за да се изясни цялата ситуация и да се търси решение на проблема. 

Той обаче е категоричен, че дотогава няма да обслужва двете линии, за да не става инструмент в конфликта между двете страни.

Кметът на Община Марица Димитър Иванов излезе с изявление по повод информацията за временното спиране на маршрутните линии с номера 5 и 8 от днес. Той твърди, че затова е научил от медиите, а опитите му да се свържи с превозвача за създалия се проблем са безуспешни.

От медиите разбрах, че решението е взето на база отправени обиди към него, към фирмата и шофьорите му от страна на представители на протестиращите“, пише Димитър Иванов.

Той припомня, че в петък в Областна администрация – Пловдив ще се проведе среща по въпросите на транспорта, на която ще присъства и превозвачът Петко Ангелов.

По време на нея ще настоявам да бъде обсъдена настоящата ситуация с маршрутни линии № 5 и № 8 и се надявам да намерим устойчиво решение на проблема. Като кмет на Община Марица ще положа всички необходими усилия за бързото разрешаване на казуса и възстановяването на редовния транспорт до всички засегнати населени места в общината. Извинявам се за причиненото неудобство на всички жители, които ежедневно разчитат на маршрутни линии № 5 и № 8“, заяви Димитър Иванов.


По публикацията работи: Антоанета Петричанска


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Задържаха пиян шофьор на автобус в Пловдив след инцидент

Шофьор от градския транспорт в Пловдив беше заловен да шофира пиян.  Дрегерът е отчел над 1,2 промила алкохол, съобщиха от полицията. Той е бил тестван след подаден сигнал за инцидент.  Шофьорът е затворил вратите на автобуса, докато пенсионерка над 85-години е слизала от аватобуса.  Това се е случило по бул. Мраия Луиза в 10:30 часа тази..

публикувано на 14.11.25 в 16:41

Стартира изграждането на пътя от Скобелева майка до Асеновградско шосе

До броени дни се очаква да продължи доизграждането на югоизточния обход на Пловдив, след като днес беше получено разрешението за строеж на пореден участък от него. Това съобщи пловдивският кмет Костадин Димитров. Той и изпълнителният директор на АПИ инж. Йордан Вълчев днес са получили от министъра на регионалното развитие Иван Иванов..

публикувано на 14.11.25 в 13:46

Телекеър следи здравето на 13 самотни хора в Асеновград

В община Асеновград 13 възрастни и хора с увреждания получиха безплатни "умни" гривни - телекеър. Дистанционното индивидуално устройство  денонощно наблюдава и следи основни жизнени показатели на потребителите и осигурява незабавна реакция при риск.  Сигналите за здравословното състояние ще се предават в реално време 24/7 към звено за дистанционна..

публикувано на 14.11.25 в 13:38

Министър Вълчев се срещна с образователни медиатори от региона

Никой министър никога не е доволен от бюджета, аз – също, защото имаме много политики, които да осъществим, а ресурсите са ограничени. Това обаче е възможният бюджет, каза в Пловдив министърът на образованието и науката Красимир Вълчев. "Това е възможният бюджет, възможният компромис между бюджетната ситуация и нашите потребности. Има..

публикувано на 14.11.25 в 12:52

Гранични полицаи полагат клетва

400 стажанти, завършващи курса за първоначално професионално обучение за служители в Главна дирекция „Гранична полиция“, ще положат клетва на тържествена церемония в Пазарджик. Ще присъстват министърът на вътрешните работи Даниел Митов, директорът на Главна дирекция „Гранична полиция“ главен комисар Антон Златанов, представители на..

обновено на 14.11.25 в 12:43