от 15.00 часа

Маями поведе във финала на Изток в НБА

Джими Бътлър (в бяло) наниза 41 точки за успеха на Маями над Бостън.

Джими Бътлър реализира 41 точки, 9 борби и 5 асистенции за победата на Маями Хийт над Бостън Селтикс със 118:107 като домакин в първата среща от финала на Източната конференция в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Така Маями поведе с 1-0 успеха, а вторият сблъсък е в четвъртък.

Бътлър изигра отлична трета четвърт, в която отбеляза 17 точки, а Хийт наваксаха пасив от 13 точки, който бяха натрупали във втората част.

Домакините спечелиха третия период с 39:14 и поведоха с 93:76. Тайлър Херо регистрира 18 точки и 8 борби, Гейб Винсен добави 17 точки, 2 борби и 3 асистенции, а Бам Адебайо се включи с 10 точки и 4 борби за победата. Херо беше фаулиран при стрелба от тройката и реализира трите наказателни удара за преднина от 20 точки при 96:76 за домакините 10:45 минути преди края.

Маями беше без Кайл Лоури, който пропусна седми от последните девет мача на тима.

Джейсън Тейтъм бе най-полезен за гостите с 20 точи, 8 борби и 6 асистенции, плюс 4 отнети топки. Джейлън Браун се отчете с 24 точки и 10 борби.