Славия ще играе в Шампионската лига по футбол

Снимка: Спортал

Отборът на Славия спечели купата на Българския футболен съюз (БФС) при юношите до 18 години и през следващия сезон ще играе в младежката Шампионска лига по футбол. "Белите" се наложиха с 2:1 над Левски във финала, игран на стадион "Александър Шаламанов".

Славия имаше превъзходство през първата част и в самото начало попадение на Валентин Петров беше отменено заради засада. В последните секунди на първата част Чунг Нгуен До пропусна да се разпише от дузпа, спасена от вратаря Йоан Загоров.

Три минути след почивката Наско Кехайов напредна и с удар от наказателното поле откри резултата в полза на Славия, воден от старши треньора Иван Иванов.

В 81-ата минута Нгуен До асистира за резервата Румен Рангелов, реализирал втори гол във вратата на "сините", които се добраха до почетен гол чрез Георги Коричков.
По публикацията работи: Антони Йорданов