Отборът на Илиан Илиев спечели и Суперкупата на Кипър

Илиан Илиев (вляво) се възстановява от контузия
Снимка: архив

Аполон (Лимасол) спечели Суперкупата на Кипър за четвърти път в историята си. Отборът на Илиан Илиев, който се възстановява от контузия, победи с 2:0 Омония (Никозия). Головете за "бяло-сините" отбелязаха Багали Дабо (12') и Ва (73'). Петрос Психас пък пропусна дузпа в края на първото полувреме.

През седмицата Аполон отпадна от квалификациите на Шампионската лига, въпреки че спечели с 2:0 домакинството си на Макаби (Хайфа). Константинос Макридис направи цели 9 промени в състава, за да запази силите на титулярите за предстоящия плейоф в Лига Европа срещу Олимпиакос.

Французинът Дабо осигури ранен аванс на Аполон, а Психас пропусна да удвои малко преди почивката, стреляйки неточно от бялата точка. В 73-ата минута анголецът Ва се разписа за 2:0. На Омония не помогна и червеният картон на Андреас Панайоту в 80-ата минута. Тимът от Никозия не сътвори почти нищо в атака и не даде поводи за оптимизъм на феновете си преди мачовете с Гент следващата седмица.
По публикацията работи: Георги Димитров