Победи за българите на ЕП по тенис на маса в Мюнхен

Полина Трифонова
Снимка: Ройтерс

Две български победи постигнаха българските състезатели в индивидуалната надпревара по тенис на маса на Европейското първенство в Мюнхен. Днес започнаха мачовете на сингъл, като най-напред всички играят в групи преди да бъдат разпределени в елиминациите.

При мъжете Теодор Александров и Петьо Кръстев попаднаха в групи с по четирима състезатели. Александров в група 18 стартира с успех над австриеца Давид Сердароглу с 3:2 гейма (11:9, 5:11, 11:9, 5:11, 13:11). Александров утре играе с Фатих Карабаджак от Косово и при победа със сигурност отива в елиминациите.

В група 21 Петьо Кръстев загуби от чеха Павел Сиручек с 0:3 (1, 7, 5) за 16 минути. Българският представител излиза утре срещу Александър Смирнов от Естония, който също стартира със загуба.

При дамите единствената победа донесе Полина Трифонова. В група 17 тя нямаше абсолютно никакви проблеми срещу Сабина Мусеева (Латвия) и я прекърши с 3:0 (2, 3, 6) всичко на всичко за 17 минути.

В група 19 Калина Христова отстъпи на Соломия Братейко (Украйна) с 0:3 (4, 8, 5) за 14 минути едва. Третата българска състезателка в пинг-понга (индивидуално) Мария Йовкова отстъпи на Ивана Малобачич (Хърватия) с 0:3 гейма (12, 7, 7) в среща от група 10.

По публикацията работи: Кръстина Иванова