от 07.00 часа

Волейболистите до 20 г. срещу Италия на полуфинала

Волейболистите на Мартин Стоев са полуфиналисти.
Снимка: БФВолейбол

Националният отбор на България по волейбол за младежи до 20 години ще се изправи срещу домакините от Италия на полуфиналите на европейското първенство.

Момчетата на Мартин Стоев ще спорят за място на финала срещу "адзурите", които надиграха Полша с категоричното 3:0 (25:18, 26:24, 25:14) в последния мач от група II на надпреварата във Васто. Това бе и пряк сблъсък за първото място в потока.

В другата полуфинална двойка поляците ще играят срещу Белгия, която завърши като лидер в нашата група с 11 точки (4 победи, 1 загуба). Родните представители имат същия актив, но белгийците имат малко по-добро геймово и точково съотношение. В последната си битка белгийците отстъпиха на Чехия с 1:3 гейма.

Мачовете от финалната четворката на турнира ще се проведат на 24 септември (събота) от 18:30 и 21:00 часа наше време в Монтесилвано.