Левски и Спортист (Своге) завършиха 1:1 в контрола

Левски и Спортист (Своге) завършиха 1:1
Снимка: Спортал

Отборите на Левски и Спортист (Своге) завършиха 1:1 в контролна среща по футбол, която бе белязана от много тежка контузия на играч на втородивизионния отбор.

Станимир Стоилов заложи на стандартния си титулярен състав, но вместо Ноа Сонко Сундберг пусна в защитата новото попълнение Абдулахи Шеху.

Двата отбора си отбелязаха по един гол през първото полувреме. В 17-ата минута Уелтън бе изведен по крилото от Георги Миланов, а бразилецът влезе на спринт в наказателното поле и преодоля вратаря на Спортист за 1:0.

Гостите изравниха в 26-ата минута след поредица от удари към "синята" врата. Те първо спечелиха корнер, след който Николай Михайлов отрази едно положения. При втория ъглов удар Владимир Семерджиев засече топката на далечна греда и я изпрати в обратния ъгъл за 1:1.

През второто полувреме играта бе прекратена за дълго време, след като резервният вратар на "сините" Иван Андонов извърши грубо нарушение срещу Стефан Стефанов от гостите. Играчът на Спортист бе изнесен на носилка с шина на крака.

Втората част мина без сериозни положения и контролата завърши наравно 1:1.

По публикацията работи: Антони Йорданов