Биатлонистките на Швеция с победа в първата щафета, България финишира на 16-о място

Олимпийският шампион Швеция спечели първата щафета при жените на 4 по 6 километра от новия сезон в Световната купа по биатлон.

Лин Першон, Ана Магнусон, Хана Йоберг и Елвира Йоберг триумфираха в Контиолахти (Финландия) с време 1:14:59.8 час. Те използваха шест допълнителни патрона в осемте стрелби и не правиха наказателна обиколка.

На второ място също също шест допълнителни изстрела и без наказателен рунд завърши квартетът на Германия с изоставане от 28.1 секунди.

Световните шампионки от Норвегия се наредиха трети на 31.5 секунди само с три допълнителни патрона и без наказателна обиколка.

България се класира на 16-о място, след като в края на третия пост Валентина Димитрова беше затворена с обиколка.

Българките започнаха добре, като Милена Тодорова изоставаше само с 25.0 секунди след първия пост, използвайки само два допълнителни патрона. Лора Христова стреля перфектно на втория пост, но пасивът на квартета нарасна до 1:54.2 минута.

На третия пост, обаче, Димитрова, имаше кошмарна първа стрелба, в която свали само две мишени с осем изстрела и трябваше да направи три наказателни обиколки, а след това използва и още един допълнителен патрон при втората си стрелба и малко по-късно беше застигната от лидерката Хана Йоберг.

По публикацията работи: Кръстина Иванова