Баскетболистите на Берое победиха Шумен

Берое спечели срещу Шумен
Снимка: БК Академик Пловдив

Отборът на Берое надигра тима на  Шумен със 104:79 точки в Стара Загора, в мач от 15-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Победата бе втора поредна и общо седма за Берое, който има и седем загуби, и заема петото място във временното класиране.

Шумен допусна 11-о поражение от 14 изиграни двубоя и е последен, 11-и в подреждането.

Домакините имаха превъзходство през целия мач, бяха по-ефективни при стрелбата от игра (56%-40%), вкараха 16 тройки срещу 5 за Шумен и надделяха в борбата под коша (43-36).

Баскетболистите на Берое натрупаха 11 точки аванс след първата част, а на почивката водеха с 56:34.

Старозагорци доминираха и в третата четвърт, когато се стигна до най-голямата разлика в мача от 37 точки и преди последните 10 минути резултатът бе 87:53.

Дариъс Хол бе най-резултатен за успеха на Берое с 24 точки, 9 борби и 4 асистенции, а Дарин Иванов се отчете с 21 точки, 4 борби и 4 асистенции.

Георги Кендеров завърши с 20 точки и 9 борби за гостите, а Джавонте Елис добави 16 точки и 3 борби.

По публикацията работи: Петър Ненов