ЦСКА се противопостави, но загуби от баскетболния лидер Рилски спортист

БК ЦСКА

Отборът на Рилски спортист (Самоков) продължава победната си серия в Националната баскетболна лига за мъже. Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров записаха 14-и пореден успех от началото на кампанията, след като спечелиха като гост на ЦСКА в София с 82:76 (21:15, 12:19, 31:26, 18:16) в дербито от 15-ия кръг.

В класирането Рилски спортист води с 28 точки, след като няма загуба в първите си 14 мача, а "червените" са на шеста позиция със 7 победи и 7 поражения.

Срещата беше изключително оспорвана, а двата състава няколко пъти разменяха водачеството си в резултата. Гостите от Самоков взеха аванс от 9 точки в началото на двубоя, но домакините от ЦСКА постепенно изравниха и на почивката имаха преднина от 34:33.

През второто полувреме играчите на Рилски спортист успяха отново да поведат с 61:51 и преди финалните 10 минути бяха напред с 64:60.

Най-голямата разлика в полза на гостите беше 13 точки при 76:63 при оставащи 5:44 минути след тройка на Евън Бати.

След това "червените" намалиха пасива си на 76:80 38 секунди преди сирената, но до края Димаджио Уигинс с два наказателни удара фиксира крайното 82:76 за тима от Самоков.

Димажио Уигинс записа 21 точки и 8 борби за победителите, капитанът Чавдар Костов добави 16 точки и 7 асистенции, Александър Янев завърши с 13 точки.

За ЦСКА Дерил Оуенс отбеляза 17 точки, а с по 15 завършиха Алекс Симеонов и Дамян Минков.

В следващия кръг на 18 януари Рилски спортист е домакин на Черно море Тича (Варна), а ЦСКА почива.

По публикацията работи: Светослав Табаков