Черноморец изненада шампиона в Бургас

Черноморец - Балкан
Снимка: БК Балкан

Отборът на Черноморец победи Балкан с 93:83 (28:18, 32:22, 22:19, 11:24) като домакин в Бургас в мач от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Успехът бе седми от 16 срещи за Черноморец, а Балкан прекъсна серията си от три поредни победи и допусна едва четвърта загуба в 15 двубоя от началото на сезона.

Домакините бяха по-ефективни в стрелбата от игра и доминираха през цялата среща, като се възползваха от повечето грешки на шампионите. Отлично начало позволи на баскетболистите на Черноморец да поведат с 10 точки след първата четвърт, а до почивката бургазлии увеличиха аванса си на 20 точки – 60:40.

В началото на второто полувреме гостите се доближиха на 16 точки от съперника при 61:45 преди Черноморец да направи серия от 8:0, а впоследствие да запише и най-голямата разлика в двубоя от 28 точки при 78:50 малко повече от две минути преди финала на третата част. Последните 10 минути стартираха при 82:59 в полза на домакините, а до края на мача състезателите на Балкан успяха единствено да намалят изоставането си.

Мунис Туту бе най-резултатен за Черноморец с 25 точки, 2 борби и 9 асистенции, Макол Моайен се отчете с 18 точки, 7 борби и 3 асистенции, а Георги Боянов завърши с 16 точки, 4 борби и 8 откраднати топки.

За Балкан Павлин Иванов отбеляза 16 точки, 2 борби и 6 асистенции, а Мануел Суарес се включи с 13 точки и 4 борби.

В следващия, 18-и кръг от НБЛ тимът на Балкан ще посрещне Ямбол на 28 януари в Ботевград, а Черноморец почива и на 4 февруари приема ЦСКА в 19-ия кръг.