от 07.00 часа

Унион оглави класирането в Бундеслигата

Борусия (Дортмунд) победи Фрайбург с 5:1

Отборът на Унион (Берлин) е новият лидер в класирането на германското първенство по футбол. Столичани победиха гостуващия Майнц 05 с 2:1 в среща от 19-ия кръг на Бундеслигата и са начело с 39 точки. На втора позиция с 37 е шампионът Байерн Мюнхен, който в неделя гостува на Волфсбург и при успех може да се завърне на първото място. "Баварците" няма победа от началото на годината в шампионата, след като записаха три поредни равенства.

Унион поведе с гол на Кевин Беренс в 32-ата минута, а в 78-ата гостите изравниха с попадение от дузпа на Маркус Ингвартсен. Шест минути преди края американецът Джордън Сибачо донесе успеха на домакините.

Себастиен Алер вкара първия си гол в шампионата след завръщането си в игра след рак на тестисите при успеха на Борусия Дортмунд над Фрайбург с 5:1.

Aлер, който пропусна първата част от сезона, след като претърпя две операции и химиотерапия, реализира третото попадение за Борусия Дортмунд след тези на Кевин Шлотербек и Карим Адейеми срещу тима на Фрайбург, който завърши с 10 души след червен картон на Килиан Силдилия. Юлиан Бранд и Джовани Рейна също отбелязаха за успеха.

Борусия Дортмунд е на две точки зад Унион и е с равни точки с Байерн.

РБ Лайпциг спечели една точка, след като направи 0:0 с Кьолн. Това беше 18-и мач за тима без загуба във всички турнири.

Победителят в Лига Европа Айнтрахт Франкфурт е на петата позиция, след като победи Херта Берлин с 3:0 с две попадения на Рандал Коло Муани.

Бохум разгроми Хофенхайм с 5:2, оставяйки гостите без победа в десет мача във всички турнири и в близост до зоната на изпадащите.