от 07.00 часа

Наполи записа 18-та победа

Наполи открива резултата.

Наполи победи Специя като гост с класическото 3:0 в ранния неделен мач от италианската Серия А. С 18-ата си победа отборът на Лучано Спалети вече има 15 точки преднина пред Интер, който довечера ще играе градско дерби срещу Милан.

Въпреки пълното превъзходство на отбора от Неапол, първата част завърши без голове. Още в началото на второто полувреме обаче Хвича Кварацхелия откри резултата за гостите от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Аркадиуш Река от Специя.

След това дойдоха силните изяви на Виктор Осимен от Наполи, който вкара два гола само в рамките на пет минути. В 68-ата минута нигерийският таран скочи по-високо от вратаря на домакините и с глава заби мощно топката в десния му ъгъл.

Веднага след това той се възползва от груба грешка на защитата и отблизо вкара без проблеми топката в мрежата за 3:0.

По публикацията работи: Владислав Стоянов