Юношите ни победиха връстниците си от Косово в Албена

Юношески национален отбор
Снимка: БФС

Юношеският ни национален отбор по футбол до 16 година започна с успех участието си в международния четиристранен турнир под егидата на УЕФА в Албена. Тимът, воден от селекционера Йордан Петков, спечели с 2:0 срещу връстниците си от Косово и остави положителни впечатления с представянето си.

България беше по-активният отбор през целия мач и спокойно можеше да се поздрави с още по-изразителен успех. Капитанът Михаил Полендаков вкара първия гол в 35-тата минута от дузпа, а през втората част Васил Каймайканов оформи крайното 2:0.

Следващият двубой от надпреварата за младите "лъвчета" е на 23 март от 16:00 часа срещу тима на Република Северна Македония, който днес се наложи след изпълнение на дузпи (4:3) срещу Гибралтар след равенство в редовното време.

Съставът на България: Стефан Смъркалев, Михаил Полендаков, Давид Димитров, Стоян Добрев, Крис Иванов, Кристиян Горянов, Терек Жензарли (64-Тханг Чунг Чан), Огнян Хутев (46-Крум Стойчев), Васил Каймаканов, Марсел Бибишков (82-Димитър Урумов), Виктор Илиев (70-Владимир Драганов)
Селекционер: Йордан Петков

По публикацията работи: Илиян Христов