Гергана Топалова е на четвъртфинал в Сърбия

Гергана Топалова

Гергана Топалова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд от 25 хиляди долара. Поставената под номер 3 Топалова победи преминалата през квалификациите представителка на домакините Наталия Сенич с 6:4, 6:1 за 86 минути. 23-годишната българка на два пъти навакса пробив пасив в началото, но след 4:4 взе осем от следващите девет гейма, за да триумфира. Така тя заработи 9 точки за световната ранглиста и 617 долара, а следващата й съперничка ще бъде друга квалификантка Катерина Стюърт (САЩ).

В надпреварата на двойки българките Денислава Глушкова и Дария Великова достигнаха до четвъртфиналите на двойки след успех над участващите с "уайлд кард" Зоуи Кримъл (САЩ) и Нина Забърдач (Сърбия) със 7:6(1), 6:0.

По публикацията работи: Илиян Христов