Наполи стигна 1/8-финал за купата на Италия без проблеми

Наполи

Отборът на Наполи се класира за осминафиналите на Купата на Италия по футбол, след като победи Палермо с убедителното 5:0. Успехът бе улеснен и от това, че сръбският нападател на сицилианския тим Альоша Васич бе изгонен с директен червен картон преди час игра и през по-голяма част от второто полувреме Палермо игра с човек по-малко на терена. Отборът на Антонио Конте реши почти всичко до почивката, като два гола за домакините отбеляза Сирил Нгонж, а един добави Хуан Хесус. През втората част Давид Нерес Скот Мактоминей направиха победата на южняците разгромна. На осминафиналите на турнира Наполи ще срещне Лацио в един от най-оспорваните мачове от тази фаза. Възроденият тим на Наполи върви отлично и в първенството, като след пет изиграни кръга отборът е на второ място в класирането със само точка по-малко от временния лидер Торино.

В друг мач от турнира елитният Монца се наложи над Бреша с 3:1. За домакините голове вкараха Георгиос Кирякопулос, Матео Песина и Джанлука Капрари през първото полувреме. Патри Нуама бе автор на почетното попадение на Бреша след почивката. На осминафиланите Монца ще срещне участника в Шампионската лига Болоня.

По публикацията работи: Илиян Христов