Eмисия новини
от 15.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

В Брюксел се надяват на скорошни промени в конституцията на РСМ

Снимка: ЕПА/БГНЕС

"Надяваме се промените в конституцията на Северна Македония да бъдат направени възможно най-скоро", заявиха дипломатически източници в Брюксел.

Повод бе изказването на премиера на страната Християн Мицкоски, че неговото правителство няма да прави повече отстъпки пред ЕС. Думите му бяха в отговор на журналистически въпрос има ли някакво раздвижване по отношение на присъединяването на страната към ЕС. Това става в навечерието на срещата на върха "ЕС-Западни Балкани" в Брюксел, която ще се проведе утре.

Северна Македония трябва да промени конституцията си и да включи в преамбюла си българите като държавотворна нация.

ЕС вече раздели Северна Македония и Албания в преговорите. Днес се провежда третата междуправителствена конференция с Тирана, докато със Скопие досега се е състояла само една.

На срещата утре не са планирани разговори по двустранни спорове.

По публикацията работи: Георги Николов

БНР подкасти:

Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна

Най-четени