Eмисия новини
от 18.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Четири жертви и десетки ранени при поредните руски удари над Киев

Щети по сграда от руска атака над Киев, 14 ноември 2025 г.
Снимка: БТА

Четирима души са загинали, след като Русия извърши масирано комбинирано нападение срещу Киев рано тази сутрин. В много райони на украинската столица са възникнали пожари, причинени от отломки, съобщиха украинските власти. Междувременно, по информация на Ройтерс, след украинска атака с дронове е бил спрян износа на петрол от руското черноморско пристанище Новоросийск.

Поне 27 души са ранени при сутрешната руска атака в Киев, 15 са в болници след поредица мощни взривове и включване на противовъздушната отбрана. Градските власти предупредиха, че са възможни прекъсвания на електрозахранването и водоснабдяването.

Общо за нападения в цяла Украйна са използвани най-малко 430 дрона и 18 ракети, съобщи украинският президент Володимир Зеленски. По думите му нападението е целяло да причини възможно най-голяма вреда на цивилните. Щети има по посолството на Азербайджан от фрагменти на ракета "Искандер".

Руското министерство на обраната пък съобщи, че силите му за противовъздушна отбрана са свалили или прехванали 216 украински дрона тази нощ над няколко руски области. Ройтерс съобщи, че износът на петрол от пристанище Новоросийск е спрян след украинско нападение с дронове, а петролният тръбопроводен монополист "Транснефт" е преустановил доставките на суров петрол към терминала там. От "Транснефт" са отказали коментар. По-рано местни правителствени служители заявиха, че украински дронове са повредили акостирал кораб, жилищни сгради и петролно хранилище в Новоросийск.

Днес в руския ексклав Калининград разговарят ръководителят на руската държавна ядрена корпорация "Росатом" - Алексей Лихачов и Рафаел Гроси, ръководител на ядрената агенция на ООН.

По публикацията работи: Георги Николов

БНР подкасти:

Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна

Най-четени