Тази вечер в камерна зала „България“ е тържественото откриване на конкурса за пианисти-непрофесионалисти Vivapiano, чието пето издание е посветено на 120-годишнината от рождението на българския класик Петко Стайнов. Сред публиката ще бъдат представители на международното жури, чуждестранни педагози, както и родни почитатели на класическата музика. В програмата ще прозвучат пиесите от емблематичната симфонична сюита на композитора „Тракийски танци“, но преработени за различни камерни състави. Националният филхармоничен хор „Светослав Обретенов“ с диригент Славил Димитров ще изпълни няколко хорови произведения на Петко Стайнов.
Решихме да почетем паметта на този голям музикант и общественик като посветим на него не само първия концерт, но и целия конкурс – споделя Даниела Дикова. – Така името му ще остане в биографиите на младите пианисти от десет страни, които ще изпълняват и пиесите по негови теми.
Бургаската публика ще може да се наслади на концерт на Vienna Strauss Philharmonie Orchestra в Културен дом НХК. Музикалното събитие е днес от 19.00 часа, предаде БНР Бургас. Оркестърът е основан през 2014 г. от създателя на световноизвестния Моцарт..
След поредица от баладични песни, Папи Ханс представя "Работяга" – един изненадващ трак в албума му "Цветовете на тъгата". Звученето и ритъмът са осемдесетарски, а във видеото към "Работяга" виждаме и впечатляващите танцови умения, които артистът..
Макар че тачим Васил Левски като светец, не са много народните песни, посветени на него. Днес ви предлагаме една от тях – "Кажи ми, горо" – в изпълнение на децата от Вокална група "Карловойс" с художествен ръководител Анита Илиева. Йордан Илиев е автор..