Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

Малко повече джаз …

Снимка: Светослав Евгениев

Everybody Needs a Little More Jazz (Всеки се нуждае от малко повече джаз) – това е мотото, което са избрали за предстоящия си концерт певицата AnaBella – Ана Топалова и композиторът Минко Ламбов.

ˮТова е подарък за всички ценители на елегатното, красивото, изящното и дълбоко усещане, с което ни дарява класическият джаз, облечен в оркестрово звучене“ – споделят музикантите.

Събитието е на 5 декември, в Регионалния център за съвременни изкуства "Топлоцентрала". В изпълнение на оркестър Симфониета ˮСофия“ и Джаз формация ˮСофия“ ще прозвучат пиеси от Коул Портър, Чик Кърия, Дейв Брубек, Телониъс Монк, Стинг, както и авторски песни на Минко Ламбов и Ана Топалова. Гост-солист е известният джаз тромпетист Венцислав Благоев.

Снимки: Светослав Евгениев

По публикацията работи: Михаил Димитров

БНР подкасти:

Още от категорията

Над 700 участници от 8 държави очакваме за "Мартенски музикални дни"

Повече от 700 участници от осем държави ще участват в международния фестивал "Мартенски музикални дни" в Русе. 62-ото издание на музикалния форум ще се състои от 16 март до 2 април тази година в крайдунавския град, предаде БТА. На фестивалната сцена..

публикувано на 28.02.23 в 05:05

"Богатство"-то на група Тангра

Създадена през 1976 г. от Константин Марков и Александър Петрунов, „Тангра“ остава сред най-значимите български рок групи. Сега един от най-големите ѝ хитове – "Богатство " – се завръща в нов вариант. Песента е изпята от Борислав Мудолов, познат..

публикувано на 27.02.23 в 10:15

Виртуозният кларинетист Иво Папазов – Ибряма с ексклузивен концерт в София

На 26 февруари, неделя, световноизвестният български кларинетист Иво Папазов – Ибряма, заедно със своя "сватбен оркестър" Тракия, ще се качи за първи път на клубна сцена в София, за да отбележи своята 70-та годишнина с ексклузивен концерт в..

публикувано на 25.02.23 в 07:15