Десет страни от Европейския съюз, сред които и България, се договориха за създаването на Алианс за ядрена енергия, въпреки съпротивата на Германия и Австрия тя да бъде категоризирана като благоприятна за климата. Това заявиха десетте страни членки в съвместно изявление, подписано в кулоарите на срещата на европейските енергийни министри в Стокхолм, предаде в. "Файненшъл таймс".
Българският министър на енергетиката Росен Христов е в Стокхолм, където участва на неформално заседание на Съвета на ЕС по "Транспорт, телекомуникации и енергетика". България, Франция, Хърватия, Чехия, Финландия, Нидерландия, Полша, Румъния, Словакия и Словения са готови да подкрепят нови ядрени проекти, базирани на иновативни технологии, както и на вече внедрени такива, предаде БТА.
"Ядрената енергия е един от многото инструменти за постигане на нашите климатични цели, като се явява базово производство на електроенергия и подсигурява доставките", пише още в изявлението.
Народното събрание прие окончателно държавния бюджет на 21 часово заседание, завършило днес в 5,41 ч. Той е изработен при заложени макроикономически показатели 1,8% растеж на икономиката и 8,7% средногодишна инфлация. Вчера обаче, Българската народна..
Ребрандиране на България като място за създаване на високотехнологични иновации и където може да се прави добър бизнес, който да бъде привлекателен за инвеститорите. Това заяви пред БНР, че ще е приоритет на работата на Министерството на иновациите и..
В Европейската комисия предстои да бъде внесено искането за удължаване на ограничителните мерки срещу украинския земеделски внос в пет държави от ЕС и комисията да се произнесе окончателно, съобщи земеделският министър Кирил Вътев. За удължаване на..