Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Форум търси решения за съхранение на биоразнообразието в района на Атанасовско езеро

Снимка: Българска фондация Биоразнообразие

Регионална библиотека "Пейо К. Яворов" в Бургас е домакин на форум "Бургас - пресечно място на индустриално наследство, екологична чувствителност и културен потенциал", съобщиха организаторите от екипа на Българска фондация "Биоразнообразие", в партньорство с фондация "Бургас-2032". Събитието е посветено на взаимодействието между природната среда, индустриалното наследство и културното развитие на града и е по повод 45 години от обявяването на Атанасовското езеро за резерват. 

 Проявата е част от инициативите, свързани с кандидатурата на Бургас за Европейска столица на културата 2032, като на фокус са поставени възможностите за трайно развитие на града и крайезерните територии. Сред тях са идеи за обновяването на Атанасовското езеро и прилежащите пространства, разработени от млади архитекти, както и концепцията на  фондация "Биоразнообразие" "Бургас на три езера и едно море", насочена към опазване на биоразнообразието и свързването на природните и градските зони.

Редактор: Дарина Григорова
По публикацията работи: Миглена Иванова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Илияна Йотова и Стефан Делайе

София посрещна "Младото Божоле"

Всяка година в третия четвъртък на месец ноември се посреща първото младо френско вино Божоле. От две десетилетия традицията се спазва и в България. Основна заслуга за провеждането на празника в Националния дворец на културата е на Френско-българската..

публикувано на 21.11.25 в 09:38

България вече е част от европейския "Път на виното"

Министерството на туризма получи официален сертификат за членство в престижния европейски културен маршрут "Пътят на виното" (Iter Vitis). Той бе връчен на министъра на туризма Мирослав Боршош като признание за включването на България в мрежата от..

публикувано на 20.11.25 в 23:14

На север ще духа поривист вятър, в планините – валежи

В петък, 21 ноември, над централните и източните райони ще има по-съществени разкъсвания и временни намаления на облачността. В Източна България и на север от планините ще духа умерен и силен, поривист югозападен вятър, докато в равнините и котловините..

публикувано на 20.11.25 в 18:35