92-годишна жена и 61-годишен мъж от шуменското село Велино са били жестоко пребити тази нощ. Побоят е бил нанесен от трима мъже, които са влезли в къщата им с цел грабеж, но са намерили само 20 лева. Само за няколко часа извършителите били издирени и арестувани. Това съобщиха директорът на Областната дирекция на МВР в Шумен ст. комисар Ялчън Расим и окръжният прокурор Маргарита Георгиева.
Изяснено било, че в жилището на 92-годишната жена от Велино са влезли непознати, като единият от тях отправил заплахи с нож към 61-годишен мъж, който живеел на адреса. Нанесен му е побой. Влезли и в друга стая, в която спяла възрастната жена, ударили я няколко пъти в областта на лицето. От 92-годишната и 61-годишния мъж, който полагал грижи за нея, поискали да им бъдат дадени всичките пари, с които разполагат. В къщата, в която жената живее при тежки битови условия, „апашите“ намерили 20 лева. Взели парите, напуснали имота и поели в неизвестна посока.
Извършителите са арестувани след бързи оперативно-издирвателни мероприятия. Това са 27-годишен мъж от Нови пазар, 23-годишният му брат, 20-годишен с постоянен адрес в областния град и 44-годишен, също от Шумен. Единият по-късно бил освободен, след като станало ясно, че не е участвал в нападението. Всички са рецидивисти с много присъди.
С церемония и поднасяне на венци и цветя пред паметната плоча на автомобилния пилот Валерий Великов на входа на парк "Кьошковете" започна състезанието по планинско изкачване "Шумен". Кметът на общината и председател на организационния комитет на състезанието Христо Христов, председателят на Автомобилната федерация на България (АФБ) Калоян Станчев и..
Пътен инцидент е станал около 9:00 ч. тази сутрин в участъка от Шумен към Пети километър, съобщават от Областната дирекция на МВР - Шумен. По първоначални данни лек автомобил „Форд“, с шуменска регистрация, управляван от 67-годишен шуменец е ударил 36-годишен мъж от Разград, който е пресичал пътното платно. Пострадалият е с травма на крак...
Двама мъже и две момичета са на преглед в шуменската болница след тежката катастрофа днес следобед край Смядово, съобщават от шуменската полиция. По първоначална данни, са се сблъскали лек автомобил „Ауди“ с бургаска регистрация, управляван от 36-годишен мъж от село Салманово, движещ се в посока Карнобат и автомобил „GWM TANK“ с чужда регистрация,..
Няма да бъде затваряно за посещения на туристи Шуменското плато заради черния леопард, който отново бе видян на територията на природния парк. В събота и неделя там ще се проведе автомобилното състезание „Планинско изкачване – Шумен“. Това съобщиха от временния кризисен щаб. Шест екипа служители от Регионалната дирекция на горите в Шумен и съседните..
Тежка катастрофа е станала край Смядово на пътя Шумен - Карнобат. Това съобщават от шуменската полиция. Сигналът за пътния инцидент е получен в 14:17 часа в оперативната дежурна част на Областната дирекция на МВР. На място са изпратени екипи на полицията, пожарната и спешна помощ. По първоначална данни, са се ударили две превозни..
Планираните летни занимания, организирани от Центъра за подкрепа за личностно развитие – ОДК „Анастас Стоянов“ в Шумен в базата на Зеленото училище в Природен парк „Шуменско плато“, се отменят. Това съобщават от общината. Те трябваше да започнат от 21 юли - понеделник, и да се провеждат до 1 август включително. Причината за решението на..
188-годишнината от рождението на Васил Левски бе отбелязана в Русе с възпоменателна церемония пред открития през 2020 година паметник на Апостола на свободата в Парка на възрожденците. В началото бе приет почетният строй от началника на русенския гарнизон подполковник Павлин Илиев. Според историка д-р Веселина Антонова, Русе е посещаван от Дякона..