Проверяват таксиметров шофьор от Стара Загора заподозрян за употреба на алкохол по време на курс, потвърдиха от ОД на МВР. За случая полицията е уведомена от клиент чрез системата 112.
Потърпевшият от поведението на шофьора съобщи и в една от старозагорските страници във фейсбук. Публикува видео, на което по време на шофиране се вижда, че таксиджията пие от бутилка от алкохол течност с неизвестно съдържание, както и снимка на колата.
От Радио Стара Загора се свързахме с клиента. Той сподели, че е пътувал заедно със своята приятелка около 15 минути с таксиметровия автомобил.
„Когато затвори прозорците, усетих лека миризма на джибри. Не знам какво пиеше, но по действията му през цялото пътуване, мога да твърдя, че може би е алкохол“. Чуйте разказа му в прикачения звуков файл.
По думите на клиента шофьорът е бил с неадекватно поведение. „На няколко пъти щяхме да се блъснем, препречи и пътя на няколко автомобила“, разказва той.
Потърсихме и собственика на таксиметровата фирма, но той категорично отказа коментар. От полицията предстои да разпитат замесените в случая. От ОД на МВР очакваме информация дали шофьорът е бил издирен и тестван за алкохол в нощта на сигнала, както и дали е взета кръвна проба и има ли от нея резултат.
Еврото е застрахователната полица на България за европейско развитие, за по-високи доходи и за сигурна и стабилна среда за бизнес и банкиране. Това заяви в Стара Загора евродепутатът от ГЕРБ/ЕНП Андрей Новаков. Той участва в регионална конференция..
До първото издание на първия български научнофантастичен роман ще могат да се докоснат старозагорски ученици, благодарение на един от зам.-кметовете на Община Стара Загора, която е ентусиазиран колекционер на стари книги. Павлина Делчева ще представи..
С тържествена церемония, шествие и исторически поход Ямбол ще отбележи на 3 март 147 години от Освобождението на България и 90 години от създаването на девиза на града. Тържествената церемония по издигане на националното знаме ще започне в 10:30..
В Окръжен съд – Стара Загора гостуваха петокласници от ОУ „Кольо Ганчев“, гр. Стара Загора, придружени от класната им ръководителка г-жа Гергана Тонева. Посещението бeпо повод отбелязване на международния Ден за борба с училищния тормоз и по..
С малък празник във фоайето на Община Стара Загора беше открита изложбата конкурс „Баба Марта бързала, мартенички вързала“. Всички ръчно изработени мартеници са дело на децата от 16 старозагорски детски градини, учениците от 15 училища и децата..
Във връзка с честването на Националния празник на Република България на връх „Шипка“ от 20 часа на 2 март до 18 часа на 3 март ще бъде ограничено двупосочното транзитно преминаване на превозни средства през Шипченския проход по път I-5/Е-85/ Казанлък -..
Проектобюджетът на Здравната каса влиза за обсъждане в здравната комисия на Народното събрание, но предложената от правителството рамка вече предизвика недоволството на Българския лекарски съюз и сдруженията на държавни, общински и частни болници...
Образованието, науката и придобиването на различни умения са двигател за развитието на регионите и на Европа като цяло. Около този извод се обединиха участниците в проведената в Стара Загора конференция по проект „Европа на Балканите: Заедно чрез..
Деня за борба с тормоза в училище, познат като „Ден на розовата фланелка“, отбелязаха с инициатива на Сдружение "Самаряни" в начално училище „Д. Благоев“ в Стара Загора. Всяка година, последната сряда на месец февруари е известна като Ден за борба..
„Ти можеш!“ с това послание младите актьори от театрална група „Арлекин“ се обърнаха от сцената на ДКТ „Иван Димов“ към своите приятели. С две постановки на авторския спектакъл на момичетата и момчетата на Румяна Георгиева днес в Хасково се отбелязва..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net