Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Евакуираха зрители в Операта в София заради задушлива миризма

| обновено на 19.03.17 в 08:19
Снимка: Facebook страница на Софийската опера и балет

Екипи на МВР извършиха цялостна проверка на сградата на Софийската опера и балет, след като снощи стотици зрители и служители бяха евакуирани по време на представление.


Сигналът за появилата се задушлива миризма е подаден в пожарната в 19.02 ч. На място са изпратени няколко екипа на столичната пожарна. Междувременно от сградата на операта са изведени общо около 650 души. Сред тях артисти, персонал и посетители.

Екипи на пожарната са извършили оглед на сградата, но не е открит източникът на миризмата.

От пожарната обясниха пред "Хоризонт", че няма нищо обезпокоително. Пострадали хора също няма.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

КЗК не откри монопол на пазара на горивата

Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..

публикувано на 12.03.19 в 10:26

Кои са събитията на 2018-а в света на науката?

Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..

публикувано на 27.12.18 в 12:11

Украйна и балтийските държави разкритикуваха планираното разширение на газопровода "Северен поток-2"

Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..

публикувано на 06.11.15 в 09:32