България загуби от Италия във втората контрола

Автор:

Мъжкият национален отбор на България записа поражение срещу европейския шампион Италия във втората контрола между двата тима, която се игра на италианска земя. Воденият от Николай Желязков тим отстъпи на съперника с 0:3 (18:25, 20:25, 23:25) във втория мач между двата отбора, изигран в Кавалезе.

След официалния край на контролата треньорските щабове се разбраха да изиграят още два допълнителни гейма, които също бяха спечелени от „Скуадра адзура“ с 25:14 и 25:15.

Вчера нашите спечелиха с 3:2 гейма първата проверка срещу „скуадра“. Двубоите са подготовка за Лигата на нациите.

Най-резултатен бе Александър Николов с 9 точки, по 8 точки добавиха Николай Колев и Алекс Грозданов. За съперника с най-голям актив бе Юрий Романо с 15 точки, по 10 точки реализираха Матиа Ботоло и Франческо Речине.

България ще има още две проверки преди Волейболната лига на нациите. Следващата седмица във вторник и сряда (31 май и 1 юни) „лъвовете“ ще играят с европейския вицешампион Словения в зала „Христо Ботев“ в София.

Григор се справи този път с Алкарас

Григор Димитров изигра нов страхотен мач и се класира за полуфиналите на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Маями, който е с награден фонд от 8.995 милиона щатски долара.Българинът победи с 6:2, 6:4 №1 в схемата и №2 световната ранглиста Карлос Алкарас от Испания. Срещата продължи 1 час и 32 минути.  Това е втора поредна победа за Димитров над..

публикувано на 29.03.24 в 07:59

Сезонът за волейболистите на "черно море" приключи

Волейболистите на „Черно море“ приключиха участието си в първенството този сезон, след като отпаднаха на ¼ финалните плейофи. Варненци гостуваха тази вечер в Бургас, на отбора на „Дея волей“ за трети решителен плейофен мач от тази фаза на надпреварата. Момчетата на треньора Пламен Христов отстъпиха с 0-3 гейма, 11-25, 19-25, 17-25. Победителят ще..

публикувано на 29.03.24 в 07:56

Коцева демонстрира отличен тенис

Рая Коцева продължава с великолепното си представяне през тази година. Талантливата българка триумфира с титлата на сингъл при девойките на турнира до 14 г. в Индиън Уелс - едно от най-силните и престижни състезания в САЩ.Поставената под №6 Коцева победи във финала с 6:0, 7:5 третата в схемата Анджани Викнесваран. Така Рая спечели титлата с шест..

публикувано на 29.03.24 в 07:52

Баскетбол отново стигна да победа

След два слаби мача баскетболистите на Балкан се върнаха на победния път. Тази вечер в Арена Ботевград в отложен мач от 23 кръг те спечелиха срешу ЦСКА с категоричния резултат 86-59 (23-23, 23-13, 26-15, 14-8). В неделя Балкан е домакин на един от лидерите - Рилски спортист. Срещата е от 13.00 ч.За най-добър играч на мача бе определен капитанът на..

публикувано на 29.03.24 в 07:50

Найден Найденов: Преди дузпите усещах, че ще спечелим

Ватерполистите на клуб „Варна“ се завърнаха с купата на България при мъжете. Финалната надпревара се проведе в Благоевград, а момчетата на треньора Найден Найденов не допуснаха загуба срещу съперниците си. В решителната среща с ЦСКА се стигна до дузпи, като „моряците“ не оставиха никакъв шанс на столичани. Големият трофей пристигна във Варна,..

публикувано на 28.03.24 в 11:50

Без почивка за щангистите на "Титан"-Варна

Нито миг покой за щангистите на "Титан"- Варна. Веднага след завръщането си от държавното първенство в Асеновград почти всички са в залата. Кипи усилен труд. Тренировката тече на високи обороти. Главният треньор в клуба Живко Николов не отпусна много време за почивка на състезателите. Предстоят скоро други състезания и той иска всички да са във форма...

публикувано на 28.03.24 в 08:45

Българките играят три контроли с Испания

Националният отбор на България за жени под 18 години ще изиграе три приятелски срещи с Испания. Контролите са част от подготовката на тима ни за предстоящата европейска квалификация в Австрия (11-14 април). България и Испания ще се срещнат в три последователни дни – 28, 29 и 30 март. Първата проверка ще бъде предавана пряко в YouTube канала на..

публикувано на 28.03.24 в 08:20