До края на февруари ще започне поетапното подписване на договори с гражданите, одобрени за получаване на нови екологични отоплителни устройства, Всеки един ще бъде предварително уведомени и поканен за подписване на документите, съобщават от Общината.
През първия етап на на кандидатстване заявления за подмяна на уредите на дърва и въглища в домакинствата са подали 3379 души, одобрени са 2905.
От следващата седмица започват обследванията на място в домакинствата на кандидатствалите по втората покана, които са преминали първоначалната проверка за административно съответствие. Обходите ще приключат в рамките на двадесет дни, след което ще бъде обявено крайно класиране на кандидатите.
Няма да има трета покана за набиране на заявления.
Процедурата за избор на изпълнители по обществената поръчка за демонтаж, доставка и монтаж на отоплителните уреди е изпратена към Агенцията за обществени поръчки (АОП) за предварителен контрол. Становището на Агенцията е, че процедурата е законосъобразна, обявена е на 9 февруари. В случай че няма обжалвания, до началото на месец май ще бъдат подписани договорите с избраните изпълнители и ще продължи реализирането на останалите дейности по проекта, уточняват от Община Видин.
Група "Бонбон" към Детска градина "Иглика" в Белоградчик почете паметта на Васил Левски с тържество, съобщиха от Общината. Малчуганите се преклониха пред подвига на Апостола и показаха, че носят в сърцата си Васил Левски, познават живота и делото му. От детското заведение призоваха да се съхраняват и за идните поколения идеалите, които Левски е..
Специализирана полицейска операция във Враца установи двама мъже с наркотици . Голямо количество наркотични вещества са иззети от жилището на единия от тях. Полицаите са открили при друга проверка вейпове с наркотици. Двамата мъже са задържани. Служителите на реда са спрели за проверка на улица в града 35-годишен от село Телиш, област Плевен...
Таня Петрова ще изпълнява временно длъжността кмет на община Бойчиновци , съобщи областният управител на Монтана Калин Хайтов. Това е решил Общинският съвет на днешното си заседание. Петрова е заместник-кмет на общината. До тази ситуация се стигна, след като Светлин Сретениев бе отстранен от длъжност кмет, докато се води разследване срещу..
Общинската управа на Враца ще подари на жителите и гостите на града патриотичен концерт. Събитието е планирано в дните преди националния празник - 3 март . В концерта ще вземат участие танцьорите на Северняшки ансамбъл за народни песни и танци "Иван Вълев" - Плевен. Спектакълът, озаглавен "На север от Балкана" , ще се проведе днес от 18:00 часа..
Инициатива "Ден на розовата фланелка" се проведе днес във видинското Основно училище "Иван Вазов". Тя е част от Международния ден за борба с тормоза в училище, който започва да се отбелязва в Канада и се провежда всяка последна сряда от месец февруари. Министър-председателят Росен Желязков разпореди да бъде изградена връзка между системите на..
Ученици и учители от Професионална гимназия "Проф. д-р Асен Златаров" във Видин се включиха в инициатива "Ден на розовата фланелка" . Кампанията се провежда вече повече от 10 години, каза директорът на училището Мариета Георгиева : "В сяка година, символично обявявайки деня за борба с агресията в училище като Ден на розовата фланелка,..
Творческа работилница на тема "С хубост срещу зло" организира Регионален исторически музей - Видин . Тя бе посветена на изработването на традиционни мартенички. Събитието се проведе в музей "Кръстата казарма“ и бе насочено към деца до 13 години. Целта на работилницата е да вдъхнови малките участници да творят и да се запознаят с българските..