Повече от 100 000 души само за един ден подкрепиха призива на вестник „Дейли мейл” парите за оказване на помощ на други страни да се използват за справяне с кризата, предизвикана от наводненията във Великобритания.
Известни личности, депутати, общински съветници и жертви на наводненията поставиха техните имена под петицията на „Дейли мейл”. В същото време проучване на общественото мнение показва, че повече от 73 процента от британците смятат, че парите от фондовете за помощ в чужбина трябва да се отклонят към Великобритания. В петицията, която ще бъде предоставена на премиера Дейвид Камерън, се казва: Призоваваме Ви спешно да отклоните част от 11-те милиарда паунда годишно, изразходвани като помощи в чужбина, за облекчаване на страданията на британските жертви на наводненията. Междувременно Великобритания се подготвя за нова вълна от буреносни ветрове със скорост от 160 километра в час и проливни дъждове. 1 600 служители на армията вече са предислоцирани в най-тежко засегнатите райони. Обезпокоително се повишава нивото на Темза, като вече има разливи в средното й течение. Медиите съобщиха, че водната стихия е на прага на имението на поп звездата Джордж Майкъл в селището Горинг. Кметът на Лондон Борис Джонсън увери, че столицата засега не е застрашена и градската управа е подготвена. Общественото недоволство от безсилието на властите да се справят с кризата обаче расте. Недоволни граждани критикуваха министрите, че използват кризата да трупат евтина популярност като се снимат нагазили с ботуши в калта.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..