И в Италия днес отбелязват Успение на Пресвета Богородица. Празникът на Апенините обаче е свързан с исторически особености запазили се във времето.
Градовете са празни, улиците и магистралите опустяха, курортите по планини и морета са пълни. Свободни места останаха само в най-скъпите хотели. Така, по традиция още от времето на император Октавиан Август, учредил през този период летния отдих съпроводен с веселие под името “Августовска ваканция” или “Ферагосто”, италианците се отдадоха на почивка и забавления.
Този обичай се усвоява от Католическата църква през VII-и век. На 15-ти август тя започва да отбелязва денят на Успение Богородично, въпреки че едва през 1950-а г. Папа Пий XII обявява тази догма чрез апостолическата конституция, което се смята за едно от най-важните събития в историята на християнството. В тази връзка се провеждат тържествени литургии. По този начин, денят “Ферагосто”, запазил името си до днес, съчетава история и традиции на Апенините във всички техни аспекти. На много места той завършва с уникални пиротехнически спектакли.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..