В Бургас започва делото за пожара в стара къща в Созопол, при който загинаха трима души

Снимка: БГНЕС

В Бургаския окръжен съд започва делото срещу Павел Господинов с прякор Харакирито. През ноември 2012-а година той запали триетажна къща в Созопол, при пожара загинаха трима души.

51-годишният Павел Господинов е запалил умишлено пожара, а смъртта на възрастното семейство и дъщеря им е следствие от него, смята прокуратурата в Бургас. До последно той твърди, че не е знаел в старата къща в Созопол да е имало хора. Господинов дори се включва в гасенето на огъня.

Причината за трагедията е пари. Според обвиняемия загинала в пожара млада жена и съпругът й му дължали средства за наем на стаята, която обитавали година по-рано в къщата му.

Ако бъде  признат за виновен, Павел Господинов  може да получи от 5 до 15 години затвор.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Еврокомисар Елжбета Биенковска и министърът на икономиката Емил Караниколов дават изявления след неформалния съвет по конкурентоспособност на ЕС в София.

Елжбета Биенковска: Цифровизацията и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места

Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството  Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..

публикувано на 01.02.18 в 16:47