Турция започва през март идната година строителството на атомна електроцентрала, която ще се изгражда от руска компания и ще бъде на стойност 25 млрд долара. За тази цел група турски специалисти и студенти бяха изпратени на обучение по атомно дело в Русия. Турция планира също догодина да започне изграждането на ВЕЦ на река Тунджа край Одрин. Проектната и мощност се предвижда да бъде между 500 и 1000 киловата.
До края на тази година Турция планира да внесе енергийни източници на стойност 56,2 милиарда долара. Страната ще продължи да внася енергия и през следващите три години, като общата стойност ще бъде 181 милиарда долара. Около 70 процента от турската енергетика е зависима от вноса на енергоизточници от чужбина. За да се намали зависимостта, Анкара предвижда да активизира сондажите за петрол и природен газ в страната и в чужбина. Петролът, природният газ и въглищата са основните източници на енергия за Турция, като страната ще се насочи и към разработване и прилагане на нови технологии за добив на шистов газ, лигнитни и на геотермални източници.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..