Министрите от Г-7 обсъждат въвеждането на кодекс за поведение за банкерите

| обновено на 28.05.15 в 17:53
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Втори ден продължава срещата на министрите на финансите и управителите на централните банки на страните от Г-7 в германския град Дрезден. Те подготвят срещата на премиерите от страните на Г-7 през юни. Акцент на форума са въвеждането на кодекс за поведение за банкерите и повишаване на световния икономически растеж.

Германският министър на финансите Волфганг Шойбле, който е домакин на срещата, заяви:

Инструментите на глобално сътрудничество трябва да бъдат засилени. Светът търси нови форми на управление, които допълват държавната власт и уравновесяват недостатъците на системата. Нито една държава не може да реши сама основните проблеми в света, в който всички сме зависими едни от други.

Сред останалите теми, които обсъждат представителите на Германия, Великобритания, Канада, Франция, Италия, Япония и САЩ, са укриването на данъци от мултинационалните корпорации и ограничаване на достъпа до финансиране на терористични групи като "Ислямска държава".

Финансовата криза в Гърция не фигурира официално в дневния ред на разговорите, но се очакват неофициални обсъждания по нея, тъй като на срещата присъстват ръководителите на Международния валутен фонд, Еврогрупата и Европейската централна банка.

САЩ вероятно ще настояват пред представителите на Европейския съюз за постигането на споразумение с Гърция в рамките на обсъжданията.

Страните от Г-7 предлагат въвеждане на кодекс за поведение на банкерите, което да предпази финансовата система от верижни фалити, както се случи при последната банкова криза.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Еврокомисар Елжбета Биенковска и министърът на икономиката Емил Караниколов дават изявления след неформалния съвет по конкурентоспособност на ЕС в София.

Елжбета Биенковска: Цифровизацията и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места

Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството  Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..

публикувано на 01.02.18 в 16:47