Полицията и жандармерията взеха допълнителни мерки за охрана на границите, миналата нощ бяха върнати около 4 хиляди души. Хората са в окаяно състояние, нуждаят се от помощ, каза одринският губернатор.
Няколкостотин мигранти тръгнаха пеш от Истанбул към Одрин, след като истанбулската полиция спря от движение автобусни фирми, пътуващи за Одрин в опит да спрат бежанския наплив.
Автогарата "Есенлер" в Истанбул е блокирана от мигранти, твърди се, че са около 2 хиляди. Те искат да се отправят главно в Гърция през сухопътните граници, понеже пътят по море е по-опасен. Бежанците заплашват, че ще организират протести и блокади на магистралата за Одрин, за да окажат натиск на властите да им позволят „да влязат в Европа през сухопътните граници”.
Анкара също е обезпокоена от миграционния наплив към западните граници, подчерта пред журналисти бившият външен министър Мевлют Чавушоглу:
Миграционната криза е проблем, за чието разрешаване трябва да бъдат положени общи усилия. Както и борбата срещу терора. Ако искаме да разрешим мигрантския проблем, той не трябва да се оставя само на хуманитарните организации. Необходимо е преди всичко да решим проблемите на хората, а именно да бъдат прекратени гражданската война в Сирия и Ирак, терорът на "Ислямска държава", да им бъдат осигурени нормални условия за живот. Тогава те няма да се оставят на каналджиите, няма да рискуват живота си и този на собствените си деца.Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..