Застрахователи обсъдиха промени в Кодекса по застраховането

Снимка: БГНЕС
Една от спорните поправки в Кодекса по застраховането е възможността гаранционният фонд, от който се изплащат обезщетенията при катастрофи, да определя стойността на неимуществените вреди, настъпили вследствие на злополуки. Това съобщи за "Хоризонт" председателят на асоциация "Застрахователна сигурност" Юри Тодоров:

Тоест, създава се условието, гаранционният фонд да изпълнява ролята на съдник и да казва - "Определяме за една ръка да се плаща от пет до 15 хиляди лева и повече не може да се плати". Моята ръка например не струва толкова, колкото на един музикант или на един художник.Така, че това е много трудно и не ми се струва правилно да се дават такива възможности на гаранционния фонд, той да си изработва такава методика и да казва: "Повече от това няма да плащаме" или "Това е максимумът".

Промените в автомобилното застраховане ще задължат шофьорите заедно с Гражданската отговорност да заплащат и вноските към гаранционния фонд, които бяха задължение на застрахователите, посочи още Тодоров:

Това е все едно да накарате всеки един, който спестява в банката да плаща 10 лева в гаранционния фонд на банките,  а не банките да го внасят.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Еврокомисар Елжбета Биенковска и министърът на икономиката Емил Караниколов дават изявления след неформалния съвет по конкурентоспособност на ЕС в София.

Елжбета Биенковска: Цифровизацията и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места

Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството  Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..

публикувано на 01.02.18 в 16:47