Българският Великден в Кипър започва тази вечер с първото празнично богослужение през Великата седмица. На Разпети Петък сутринта сънародниците ни могат да се поклонят пред Светата плащаница на специалната служба по нейното изнасяне, а през целия ден желаещите ще могат да минат под масата с нея. В петък вечерта е и службата за Опело Христово. На Велика Събота българите на острова ще могат заедно да запалят свещите си от Благодатния огън и да се поздравят в полунощ с "Христос Возкресе!". Празниците продължават с Възкресната Св. Божествена литургия и с отбелязването на Второ Възкресение в неделя.
Празничните богослужения на български език в Кипър се извършват от 33-годишния български свещеник отец Станислав Симеонов в град Паралимни на източното крайбрежие на острова.
За четвърта поредна година сънародниците ни в Кипър честват по този начин Възкресение Христово. Службите на български език станаха традиция за големите християнски празници като Рождество Христово, Богоявление, Цветница. Те се превърнаха в истински празник на българщината и на българския дух.
В дните преди празника децата от българските училища в Кипър пресъздаваха народностните традиции за него и майсториха великденски украси. Български фурни на острова предлагат на сънародниците ни български козунаци.
Следващия голям празник в обредния календар на народа ни - Гергьовден, за първи път ще бъде посрещнат в Кипър с голям български събор “Гергьовден”, който ще се състои на 6 май в крайбрежния град Лимасол. Той ще продължи цял ден и в него ще участват изпълнители на народна музика, народни певци и танцьори от България и живеещи в Кипър.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..