КЗК проучва банковия пазар заради консолидацията в сектора

Снимка: cpc.bg

Комисията за защита на конкуренцията започва проучване на банковия пазар в страната заради наблюдавания процес на консолидация в банковия сектор и измененията в нормативната уредба

Комисията съобщава, че внимателно наблюдава конкурентната среда на този пазар и следи публично достъпните факти и обстоятелства, които имат отношение към правоприлагането на Закона за защита на конкуренцията. 

В прессъобщението е записано, че събраната към момента информация "поражда необходимост от ново, по-задълбочено изследване на конкуренцията при предлагането на банкови услуги". КЗК ще изиска актуална информация от компетентните държавни органи и съответните браншови организации. 

Социалноикономическата значимост на този сектор изисква детайлно и отговорно проучване, съобщават от Комисията, поради което тя призовава обществеността за активно съдействие при предоставянето на всякаква информация и данни във връзка с настоящото производство.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Еврокомисар Елжбета Биенковска и министърът на икономиката Емил Караниколов дават изявления след неформалния съвет по конкурентоспособност на ЕС в София.

Елжбета Биенковска: Цифровизацията и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места

Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството  Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..

публикувано на 01.02.18 в 16:47