Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Турският премиер Реджеп Ердоган е на официално посещение в Брюксел за първи път от 5 години насам. В програмата са включени срещи с председателя на Европейския съвет Херман Ван Ромпой, с председателя на ЕК Жозе Барозу, както и четиристранни срещи на върха.
Допреди месец се считаше, че визитата на Ердоган ще допринесе за затопляне на отношенията на Турция с ЕС, след като ЕС даде зелена улица за подновяване на преговорния процес, който бе замразен в продължение на 3 години. На 17 декември 2013 г. обаче избухна антикорупционният скандал в Турция, който разтърси правителството. За да спре разследването, правителството предприе мерки за засилване на контрола над правосъдието чрез съдебна реформа. Съветът на Европа обаче предупреди Турция, че подобни мерки ще отслабят доверието в държавата и ще изложат на опасност демокрацията в страната, която се надява на членство в ЕС.
Натискът, прилаган върху системата на правосъдието, представлява опасност за демокрацията на Турция, без значение какво го мотивира, заяви комисарят по правата на човека в Съвета на Европа Нилс Муйжниекс.
Анкара не желае криза в отношенията с ЕC заради съдебната реформа. Турският министър за ЕС Мевлют Чавушоглу заяви в навечерието на визитата, че Турция иска да бъде пълноправен член на ЕС и че решително ще продължи да изпълнява своите задължения. Според Чавушоглу, Турция ще настоява пред Брюксел за близко сътрудничество и изготвяне на конкретен календар за процеса на преговорите.