Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.

Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.

Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.

В Турция продължават протестите във връзка с трагедията в мината Сома

В Турция продължават протестите във връзка с трагедията в мината Сома, провинция Маниса, в която загинаха 301 миньори. Протестиращите в Истанбул опитаха да преминат на централния площад "Таксим", за да поставят цветя на паметника в памет на жертвите, но силите за борба с обществените безредици не ги допуснаха до площада. Станаха сблъсъци.

Срещу друга група протестиращи, събрани пред колежа „Галатасарай“, полицията използва сълзотворен газ и гумени куршуми. И тази група се опита да стигне до площад "Таксим", но полицаите барикадираха булеварда. След известно време протестиращите пак се върнаха пред колежа, този път полицията ги атакува с водни оръдия.

Арестувани са над 10 души, има ранени.

В столицата Анкара също се състоя протестна демонстрация, на която участниците приканиха правителството и турския премиер да подадат оставка. Групата не изпълни предупреждението на полицията да се разпръсне и тя ги атакува с гумени куршуми и сълзотворен газ. Протестиращите замерваха полицаите с камъни. Сблъсъците продължиха няколко часа. Има арестувани.

В района на мината Сома приключиха спасителните работи. Турският министър на енергетиката и природните ресурси Танер Йълдъз заяви, че 301 миньори са загинали, а под земята не е останал нито един. Министърът на труда Фарук Челик съобщи, че в продължение на 3 месеца ще бъдат изплащани заплатите на загиналите миньори на техните близки.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!