Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Опашките от вложители в София, които искат да изтеглят парите си от банките, се изпариха с бързината, с която се появиха, пише Ню Йорк Таймс. Гражданите имат различни виждания какво е предизвикало внезапното теглене. Каквато и да е причината обаче случилото се привлече отново вниманието към крехката икономика и нефункциониращата политика, които спъват България, посочва вестникът.
Руските издания коментират разговорите на руския министър на външните работи Сергей Лавров в София, свързани с "Южен поток".
Според Известия изграждането на тръбата се е превърнало от бизнес проект в арена на геополитическо противопоставяне между Запада и Русия.
Спирането на строежа от българските власти под натиска на Съединените щати силно ядоса Москва и визитата на Лавров имаше всички шансове да се провали, пише Комерсант като цитира източници, близки до руската делегация. Решението на София да спре строежа е заплаха за "Газпром", тъй като може да замрази проекта за доставки на синьо гориво в Европа, като запази зависимостта на основното износно направление за руската страна от отношенията с Киев.
"Южен поток" може да стабилизира ситуацията, като осигури на България голям брой нови работни места и значителни доходи за държавния бюджет. Но такова достойно бъдеще за българите явно не влиза в плановете на Запада. Там обещаха на София приказни богатства, подмамвайки страната в Евросъюза и НАТО, а в крайна сметка тя се нареди сред най-бедните държави в общността, посочва Росийская Газета.