Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Update Required
To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.
Гражданските организации и представителите на медиите в Обществения съвет към Фонда за лечение на деца ще се оттеглят от него, ако в сила влязат последните промени в правилника. Те са изпратили своите възражения до правителството и Министерството на здравеопазването и очакват до 21-ви юли отговор дали промените ще бъдат отменени.
Членовете на обществения съвет от гражданските организации и медиите са отправили своите възражения до правителството и Министерството на здравеопазването и очакват до 21 юли отговор, дали промените в правилника ще бъдат отменени. В противен случай те ще напуснат съвета. Красимира Величкова от Български дарителски форум каза:
Не виждаме смисъл да бъдем в него. Ние ще имаме право да правим това, но като външно звено. Ние няма да имаме на практика това право на глас. Това е опит за реваншизъм.
Десислава Хурмузова от "Спаси дари на..." посочи, част от промените в правилника, които не се одобряват от гражданския сектор.
Родителите нямат да могат сами да си доставят кореспонденция с чужд лекар, покана той да извърши съответната интервенция в България. Епикризата вече трябва да е не по стара от един месец. Против съм това, че спешните деца се лишават от лечение. Залага се, че който не може да изчака общия 51 дневен срок, няма да кандидатства.
От гражданския сектор искат още медицинските изделия, които сега фондът плаща да преминат към здравната каса, тъй като разходите на година на фонда за тях възлизат на около четири милиона лева.