Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Турският премиер Ахмед Давутоглу заяви днес, че всяка една военна операция, която би допринесла за постигане на спокойствие и стабилност в региона, би получила подкрепа от Турция. Изявлението на Давутоглу, което беше направено пред конференция на областните управители на управляващата Партия на справедливостта и развитието, се коментира като сигнал за евентуално участие на Турция във военна операция срещу джихадистите от "Ислямска държава". Преди освобождаването на похитените служители от турското консулство от страна на джихадистите, които миналата седмица бяха предадени на Турция, Анкара категорично отказваше да участва във военна операция на коалицията срещу джихадистите.
Ще направим всичко, което трябва, за защитата на нашата национална сигурност, заяви още Давутоглу.
Настъплението на джихадистите от Ислямска държава непосредствено до границата на Турция със Сирия притиска политиците в Анкара.
Турски източници съобщават, че екстремистите настъпват срещу пограничния град Кобани, намиращ се на около 10 километра от турската граница. Два снаряда, изстреляни от сирийска територия, са паднали днес на турска територия. Бежанският поток също създава трудности, въпреки че Турция полага изключително големи усилия за приютяването на сирийските кюрди. Но положението край границата е драматично. От миналата седмица досега над 160 хиляди сирийски кюрди са пристигнали в Турция.
Проучванията на общественото мнение показват, че над половината от турските граждани искат страната да участва във военни операции срещу сунитските екстремисти. Видни мюсюлмански духовници от Турция се включиха към декларацията на ислямски учени от 126 мюсюлмански държави, които порицаха действията на джихадистите от "Ислямска държава" като несъвместими с религиозните ценности на хората.